Leczenie laserowe - jak trwale usunąć blizny?

Leczenie laserowe – jak trwale usunąć blizny?

Leczenie laserowe – jak trwale usunąć blizny? Wyeliminowanie wszelkich nieestetycznych, ale widocznych nierówności skóry twarzy jest bardzo ważne w powszechnym odbiorze społecznym w czasach, gdy masowe media określają ideał piękna, promując szczupłe ciało i idealnie gładką skórę. Wiele osób cierpi na tzw. blizny potrądzikowe. Czy można go skutecznie usunąć? Jakie zabiegi pielęgnacyjne są zalecane?

Blizny – problem estetyczny i psychologiczny

Najlepszy pomysł, ponieważ najszybszym sposobem usunięcia blizn (nie tylko potrądzikowych) oraz odnowienia i wygładzenia skóry jest zabieg laserowy. Ślady pozostawione przez trądzik (zwłaszcza podczas jego długiego i agresywnego przebiegu) to kwestia estetyczna i psychologiczna. Blizny mogą negatywnie wpływać na twoje zdrowie. Mogą prowadzić do zachowań depresyjnych i obniżenia samooceny. Mogą odebrać Ci pewność siebie i z pewnością mogą mieć duży wpływ na obniżenie nastroju. Dlaczego to się dzieje? Z badań CBOS wynika, że ​​aż 70% społeczeństwa uważa, że ​​wygląd decyduje o sukcesie w karierze i życiu osobistym. Dlatego warto próbować i wybierać to, co działa i pomagać sobie laserem.

Czym jest blizna?

Leczenie laserowe - jak trwale usunąć blizny?
Leczenie laserowe – jak trwale usunąć blizny?

Blizny to w większości uszkodzenia skóry, ale można je naprawić odpowiednimi zabiegami kosmetycznymi. Za ich powstawanie odpowiedzialne są uszkodzenia zdrowych tkanek ze względu na wzmożoną aktywność wyzwalającą fibroblasty. Fibroblasty to aktywne komórki tkanki łącznej. W rezultacie jama jest uzupełniana tkanką łączną. Blizny powstają w wyniku urazów z różnych środowisk. Mogą to być urazy mechaniczne, takie jak skaleczenia. Mogą to być urazy termiczne, czyli oparzenia, lub pochodzenia chemicznego – oparzenia chemiczne. Blizny tworzą się na zewnątrz ciała (skóra) i wewnątrz ciała – przykłady obejmują blizny w mięśniu sercowym po zawale serca lub blizny pooperacyjne.

Nie ma jednego rodzaju blizny. Wyróżniamy zatem bliznowce, które powstają podczas agresywnego procesu, w którym rana goi się zbyt szybko. Takie blizny są duże i rozciągają się poza uszkodzony obszar. Najczęściej występują u osób o ciemniejszych odcieniach skóry. Inne to tak zwane różowe lub czerwone blizny przerostowe. Nie wyszły poza zakres szkód. Innym rodzajem są blizny przykurczowe. Występują w warunkach dopalania. Zwykle zajmują dużą powierzchnię i są głębokie. Mogą docierać do mięśni i nerwów, ograniczając mobilność. Są też zmiany zjazdowe. Pojawiają się po trądziku. Mają charakterystyczne zagłębienia. Organizacja jest zbyt cienka.

Blizny to nieestetyczne pozostałości, które należy jak najwięcej usunąć. Skutecznie pomaga w tym nowoczesna medycyna estetyczna, która oferuje zabiegi kosmetyczne eliminujące niedoskonałości skóry. Jednym z nich jest laserowe usuwanie blizn potrądzikowych.

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych – wskazania i przeciwwskazania

Oferty na laserowe usuwanie blizn potrądzikowych dostępne są na następujących obszarach ciała: twarz, ramiona, plecy i dekolt. To rozwiązanie, które poprawia samopoczucie, urodę i wpływa na zdrowie. Po pierwsze, bliznowata skóra pokryta jest martwą skórą. To nie pozwala jej normalnie oddychać. Martwy naskórek należy bezwarunkowo usunąć. Jego usunięcie i jednoczesne rozjaśnienie blizn poprawia wygląd, koloryt i gładkość skóry. Niestety leczenie laserem ma również przeciwwskazania. Nie powinien być stosowany przez osoby, które przyjmują leki rozrzedzające krew i mają raka skóry. Zabieg nie jest zalecany kobietom w ciąży i osobom chorym – wszelkie aktywne infekcje wirusowe i bakteryjne skóry wykluczają leczenie, np. świeżą opaleniznę.

Co to jest laserowe usuwanie blizn?

Zabiegi laserowego usuwania blizn nie są bezbolesne i należy o tym pamiętać. Jednak poziom dyskomfortu nie wymaga do jego wykonania pełnego znieczulenia. Wystarczy przed samym zabiegiem pokryć skórę odpowiednim preparatem. Laserowe usuwanie blizn jest bezpieczne. Warto jednak skorzystać ze sprawdzonych gabinetów kosmetycznych lub udać się do gabinetów medycyny estetycznej, które w większości wyposażone są w wysokiej jakości sprzęt i dysponują dobrze wykształconą i doświadczoną kadrą.
Laserowe metody usuwania blizn wykorzystują wiązkę światła. Wiązka penetruje skórę właściwą oraz tkankę podskórną. W związku z tym oddziałuje na głębsze warstwy skóry, tym samym stymulując działanie włókien kolagenowych, poprawiając tym samym wygląd skóry. Skóra staje się gładsza i jędrniejsza, poprawia się elastyczność, a drobne zmarszczki znikają.

Warto jednak pamiętać, że skóra po zabiegu laserowym nie wygląda dobrze. Tworzy się na nim zaschnięty naskórek, który następnie się kruszy. Ten proces trwa kilka dni. Skóra po zabiegu jest również delikatna i wrażliwa. Powinien być chroniony przed światłem słonecznym. Nie opalaj się i używaj blokera promieniowania UV o współczynniku co najmniej 50+.

Płytki ceramiczne do łazienki Previous post Płytki ceramiczne do łazienki
Kurtyny paskowe Next post Kurtyny paskowe