Ile kosztuje założenie balonika do żołądka

Ile kosztuje założenie balonika do żołądka

Ile kosztuje założenie balonika do żołądka – chociaż niektóre operacje prowadzące do zrzucenia nadmiernych kilogramów budzą obawy ze względu na różne zagrożenia, metoda połykania balonika żołądkowego, która ostatnio stała się popularna, zapewnia komfortowy proces odchudzania w jednej 20 minutowej procedurze. Osoby poszukujące bezinwazyjnego sposobu na odchudzanie zgłaszając się do kliniki oferującej procedurę założenia balonika do żołądka, chcą uzyskać informacje o możliwych efektach oraz koszcie tej metody.

Założenie balonika do żołądka – czy to bezpieczne?

Opinie lekarzy i pacjentów, którzy przeszli założenie balonika do żołądka, potwierdzają, że to bezpieczna procedura. Jedynymi nieprzyjemnymi symptomami jakie obserwowane są przez osoby po połknięciu tabletki z balonem to skurcze żołądka i mdłości, które mijają po 2-3 dniach. Przejście tej procedury powoduje ograniczenie miejsca w żołądku, spożywanie mniejszych porcji posiłków i szybkie odczuwanie sytości.  Przyjmowanie mniejszej liczby kalorii prowadzi do utraty nadwagi.

Poddanie się tradycyjnej metodzie balonikowania żołądka wiąże się z zabiegiem endoskopowym pod znieczuleniem. Usuwanie balonika z żołądka wymaga konieczności przejścia kolejnego zabiegu endoskopowego, natomiast w przypadku nowoczesnej metody z połknięciem kapsułki z balonikiem, resztki są wydalane z organizmu naturalnie. Proces chudnięcia rozpoczyna się zaraz po przeprowadzeniu zabiegu, balon znajduje się w żołądku przez 16 tygodni, w czasie których wraz z dietetykiem ustalany jest prawidłowy plan żywieniowy.  

Ile można schudnąć dzięki założeniu balonika do żołądka? Oczywiście nie każdy musi schudnąć tyle samo. Jeśli jednak przestrzega się ogólnych zasad żywienia i uprawia aktywność fizyczną to można schudnąć około 15 % początkowej masy ciała. Liczby te są wysokie w porównaniu z tradycyjnymi metodami kontroli wagi, takimi jak zajęcia fitness lub inna aktywność fizyczna lub diety. Oczywiście, jeśli połączy się balon żołądkowy z odpowiednią dietą i dobrze ułożonym programem treningowym, to tylko zwiększy to szanse na sukces. Jednak wszystkie te punkty najlepiej omówić ze specjalistą.

Ile kosztuje założenie balonika do żołądka?

Ceny założenia balonika do żołądka zależą od wyboru procedury to znaczy: tradycyjne balonikowanie endoskopowe lub połykanie tabletki z balonikiem. W pierwszym przypadku całkowity koszt zabiegu założenie balonika do żołądka na czas 6 miesięcy wynosi około 11000 złotych, natomiast na okres 12 miesięcy około 13000 złotych. Na w/w koszt wpływa pobyt w klinice leczenia otyłości, otrzymanie znieczulenia przy zakładaniu balonika do żołądka oraz jego usuwania. Pacjent objęty jest specjalistyczną opieką medyczną lekarza bariatry oraz dietetyka.  

Ile kosztuje założenie balonika do żołądka
Ile kosztuje założenie balonika do żołądka

Koszt założenie balonika do żołądka poprzez połknięcie tabletki (z balonem i kaniulą) wynosi około 15000 złotych. Na cenę składa się korzystanie z opieki specjalistycznego zespołu medycznego przed rozpoczęciem procedury, podczas połykania tabletki oraz przez 6 miesięcy trwania całej procedury. Każdy pacjent otrzymuje akcesoria, które dają możliwość mierzenia uzyskiwanych postępów w procesie odchudzania.  

Założenie balonika do żołądka jest inwestycją w poprawę swojego stanu zdrowia i samopoczucia. Osoba już w czasie 6 miesięcy od rozpoczęcia procesu odczuwa stabilizowanie się parametrów nadciśnienia, cukrzycy i obniżenie cholesterolu. Obserwując odzyskiwanie pięknej sylwetki następuje poprawa postrzegania swojego ciała.

Założenie balonika do żołądka – efekty

O otyłości mówi się wtedy, gdy zawartość tkanki tłuszczowej przekracza 25% u mężczyzn i 30% u kobiet. Jako metoda leczenia otyłości, w ostatnim czasie dużą popularność zyskała metoda balonu żołądkowego przeprowadzana bez interwencji chirurgicznej. W przypadku poważnej nadwagi leczenia balonem nie może być stosowane jako alternatywa dla leczenia chirurgicznego, jednak może być stosowane jako krok przygotowania do operacji bariatrycznej.

Zajmując znaczną ilość miejsca w żołądku, balonik fizycznie utrudnia możliwość spożywania dużych ilości jedzenia. Ponadto działa na receptory żołądka, aktywując autonomiczny układ nerwowy człowieka. Z biegiem czasu nawyki żywieniowe zmieniają się, gdy narządy wewnętrzne przyzwyczajają się do przyjmowania niewielkiej ilości pokarmu. W efekcie niewielka ilość spożytego pokarmu szybko powoduje uczucie sytości. Osoba z balonikiem w żołądku je znacznie mniej, nie odczuwa dyskomfortu ani głodu. Jednocześnie choroby, które były spowodowane otyłością, nie postępują, a nowe nie powstają.

Osoby gotowe do podjęcia realnych wysiłków w celu redukcji wagi, mogą osiągnąć pożądany rezultat. Zasady odchudzania, a mianowicie: przestrzeganie diety z ograniczeniem tłuszczów i węglowodanów oraz zmniejszenie kaloryczności pożywienia oraz racjonalna aktywność fizyczna pozostają podstawowymi zasadami w przypadku stosowania balonika żołądkowego. Oznacza to, że osoba traci na wadze dzięki swoim wysiłkom, a balon tylko mu pomaga.

Ważne! Odchudzanie nie tylko pozwala na prowadzenie komfortowego trybu życia, ale także zmniejszenie ryzyka związanego z nadwagą, jak: choroba refluksowa przełyku, choroby sercowo-naczyniowe, wysokie ciśnienie krwi, obturacyjny bezdech senny, cukrzyca typu 2. Balonik w żołądku spowalnia proces opróżniania przewodu pokarmowego i może regulować poziom hormonów odpowiedzialnych za apetyt. Uzyskany efekt zależy również od samego pacjenta, jego chęci do zmiany trybu życia, chęci wspierania zbilansowanego odżywiania i uprawiania sportu.

Jakieś zalecenia dotyczące zakwaterowania przy plaży? Previous post Jakieś zalecenia dotyczące zakwaterowania przy plaży?
Frezy do paznokci – jakie służą do czego? Next post Frezy do paznokci – jakie służą do czego?