Budowa krematorium dla zwierząt - wszystko co powinniśmy o niej wiedzieć.

Budowa krematorium dla zwierząt – wszystko co powinniśmy o niej wiedzieć

Budowa krematorium dla zwierząt musi być przemyślana. Na pewno powinniśmy rozeznać się, ile kosztuje budowa krematorium dla zwierząt. W poniższym tekście przybliżymy sobie nieco temat budowy krematorium dla zwierząt: budowa krematorium dla zwierząt – wszystko co powinniśmy o niej wiedzieć.

Czy to się opłaca?

Na pewno budowa krematorium może być przedsięwzięciem dochodowym. Kremacja zwierząt w naszym kraju jest czymś stosunkowo nowym. Jednak w Stanach Zjednoczonych oraz w krajach Europy Zachodniej jest to forma znacznie bardziej rozpowszechniona. Osoby zainteresowane budową krematorium dla zwierząt, muszą wiedzieć, że cały proces budowy jest długotrwały. Jednak szybkie zakończenie budowy oraz załatwienie wszelkich formalności pozwoli na uzyskanie lepszej pozycji na rynku. Na pewno będziemy na lepszej pozycji od naszych potencjalnych przyszłych konkurentów, którzy postanowią dopiero zawojować rynek.

Co prawo mówi o budowie krematorium dla zwierząt? Okazuje się, że spalarnie ciał domowych zwierząt nie są zaliczane do listy przedsięwzięć, które oddziaływać mogą znacząco na naturalne środowisko. Do listy tej zaliczana są grzebowiska dla zwierząt, trasy narciarskie oraz stałe kempingowe pola. Co to oznacza w praktyce? Krematoria dla zwierząt wyłączone są spod procesu oceny oddziaływania bezpośredniego na środowisko, zatem od tego nie ma podstaw, aby było konieczne opracowanie ROOŚ (Raportu Oceny Oddziaływania Środowiska). Piece, których zadaniem jest spalanie zwłok zwierząt oczywiście, podlegają obowiązkowi przeprowadzenia ciągłych bądź też okresowych pomiarów emisji do powietrza.

Budowanie krematorium dla zwierząt

Zbudowane prawidłowo krematorium dla zwierząt powinno się składać z budynku razem ze wszelkimi przyłączami. Jest to najczęściej parterowy budynek. Budynek musi posiadać specjalne pomieszczenie, w którym stanie piec. Oczywiście pomieszczenie to musi być odpowiednich rozmiarów. W krematorium musi się znaleźć biuro oraz osobny pokój, w którym oczekują osoby na prochy swojego czworonożnego przyjaciela. Nie można także zapominać o części sanitarnej oraz chłodni.

Budowa krematorium dla zwierząt - wszystko co powinniśmy o niej wiedzieć.Każdy przedsiębiorca, który decyduje się na budowę krematorium dla zwierząt, musi także pamiętać o zagospodarowaniu terenu wokół krematorium. Na pewno jednym z droższych elementów będzie piec do kremacji. Jest to konieczny zakup. Koszt modelu podstawowego to około stu tysięcy złotych. Możliwa jest oczywiście większa rozbudowa. Mogą to być następne komory do kremacji przy zastosowaniu już elementów istniejących. Obiekt musi także być wyposażony w chłodnię. W chłodni przechowuje się zwłoki zwierząt. Jej wielkość jest zależna od wydajności instalacji oraz od ilości przechowywania zwłok.

Do inwestycyjnych nakładów zalicza się: stronę internetową, opłaty za opracowania, pomiary, konsultację, montaż urządzeń, młynek do popiołu, urządzenia biurowe, koszty uzgodnień oraz pozwoleń, jak i kupno samochodu, które będzie przeznaczone do transportu zwłok zwierząt. Koszty najbardziej znaczące związane z działalnością krematorium to: koszty transportu zwłok, koszty działalności biura, koszty paliwa, które zużywane jest w trakcje kremacji, pensja dla całego personelu, koszty przeglądów pieca krematoryjnego oraz koszy ulotek, reklam i ogłoszeń. Do kosztów w przypadku indywidualnej kremacji są także zaliczane koszty, które są bezpośrednio związane z kupnem tabliczek, urn oraz podobnych wyrobów.

Jak krematoria dla zwierząt są odbierane przez społeczeństwo?

krematorium dla zwierząt
krematorium dla zwierząt

Jakby się mogło wydawać, nie wystarczy jedynie spełnić warunków formalnych odnośnie do wszelkich krematoriów dla zwierząt. Podczas realizowania tego typu przedsięwzięcia jest to istotne, jak taka spalarnia zwłok zwierząt odebrana zostanie przez otaczającą nas społeczność. Taka instalacja powoduje emisję, co wywoływać może protesty. Warto zapobiec wszelkim nieprzyjemnościom, które są związane z reakcjami negatywnymi na nasze krematorium dla zwierząt. Co po niektóre osoby mogą się obawiać czarnego dymu oraz nieprzyjemnego zapachu. Jednak niepotrzebnie, ponieważ w każdym piecu zamontowanym w Polsce spaliny, zanim się dostaną do atmosfery, są dopalane w specjalnie przetworzonej do tego komorze pieca. Ten zabieg gwarantuje nam dopalenie wszelkich związków nieorganicznych oraz organicznych, które pojawiać się dopiero w spalinach i spowodować nieprzyjemny zapach. Rozkładane są one do dwutlenku węgla oraz także pary wodnej.

Według wszelkich obowiązujących przepisów każdy piec posiadać musi taki układ oczyszczenia spalin. Weterynaryjny nadzór wnioskować może o zapis z rejestracji parametrów każdej kremacji przeprowadzonej od właściciela.

Budowa krematorium nie jest tania. Musimy być przygotowani na kilkaset tysięcy złotych. Jest to jednak pewnego rodzaju nisza, którą można wykorzystać do zarobienia dobrych pieniędzy. Jednocześnie pamiętajmy, że nie jest to łatwa działalność. Codzienne oglądanie zrozpaczonych ludzi, którzy utracili najlepszego czworonożnego przyjaciela, jest bardzo dołujące. Weźmy także tę stronę tego biznesu pod uwagę.

Polska agencja pracy dla Ukraińców Previous post Polska agencja pracy dla Ukraińców
Fizjoterapeuta Szczecin Next post Fizjoterapeuta Szczecin