Wymagania i środki ostrożności dotyczące wynajmu samochodu

Wymagania i środki ostrożności dotyczące wynajmu samochodu

Wymagania i środki ostrożności dotyczące wynajmu samochodu: żyjemy w czasach, w których posiadanie samochodu stało się absolutnym standardem. Mimo to wciąż są na świecie ludzie, którzy żyją bez samochodu, wśród wielu gospodarstw domowych z więcej niż dwoma samochodami. Posiadanie tego transportu jest dla nich albo zbyt drogie, albo po prostu niepraktyczne (z różnych powodów). Z myślą o nich powstała wypożyczalnia samochodów Automaks w Szczecinie, abyś mógł dostać samochód dokładnie wtedy, kiedy go potrzebujesz. Bez większych zobowiązań.

Co musimy zrobić, aby wynająć samochód?

Nie każdy, kto zdecyduje się na leasing samochodu, zostaje przy wynajmowanym samochodzie. Wszystko przez wymagania stawiane przez usługodawców. Nic dziwnego, że istnieją, ponieważ właściciele wypożyczalni ponoszą wyłączną odpowiedzialność za samochody, które wynajmują. Pożyczając je niewłaściwej osobie (która nie spełnia podstawowych wymagań wymienionych w dwóch pierwszych punktach poniżej), popełnił przestępstwo, które może mieć bardzo poważne konsekwencje. Dlatego, aby w pełni rozważyć wejście w działalność wynajmu, musimy upewnić się, że:

  • posiadamy prawo jazdy – oczywiście musi być ważne, ważne jednak, aby pozwalało nam na kierowanie samochodem, który chcemy wynająć – więc jeśli jest to samochód osobowy to musi to być prawo jazdy kat. B ; tak Pojazdy należące do innych kategorii powinny być traktowane podobnie;
  • jesteśmy pełnoletni i posiadamy dowód osobisty lub paszport – warunek ten jest bezwzględnie konieczny, tym bardziej, że zazwyczaj przed najmem podpisywana jest wiążąca umowa – aby ją podpisać musimy mieć ukończone 18 lat (oczywiście na dowód tego jeden z tych plików).

Oczywiście te dwa wymagania to bezwzględne podstawy, ale wybrane wypożyczalnie zazwyczaj kierują się własnymi zasadami, a poza tym zwykle proszą o więcej (głównie po to, by zapobiec ewentualnej kradzieży lub uszkodzeniu auta).

Czego potrzebują?

  • odpowiedni wiek – zwykle wypożyczalnie samochodów wymagają, aby najemca miał co najmniej 20 lat (a nawet więcej, jeśli jest to większy samochód); jest też górna granica, choć nie zawsze obowiązuje i zależy bardziej od indywidualnego podejścia ;
  • doświadczenie w prowadzeniu samochodu – firmy wynajmujące samochody zwykle wymagają doświadczenia w prowadzeniu samochodu, zwykle rok lub dwa, aby mieć pewność, że ich samochody są bezwypadkowe;
  • karta kredytowa lub dokument potwierdzający stały dochód – Wypożyczalnia musi zabezpieczyć się finansowo, czy to na wypadek kradzieży, czy innych okoliczności losowych; tutaj podejście jest inne – niektórzy wymagają kaucji, inni potrzebują tylko dokumentu potwierdzającego dokumenty o stałych dochodach ( i kontrakty oczywiście) oraz konto bankowe;

Na co zwrócić uwagę podpisując umowę?

Wymagania i środki ostrożności dotyczące wynajmu samochodu
Wymagania i środki ostrożności dotyczące wynajmu samochodu

Zawsze dzieje się jedno: umowa zostaje podpisana. Zawiera wszystkie wyżej wymienione wymagania podstawowe oraz wymagania indywidualne dla wybranej firmy leasingowej. Ale zanim zdecydujemy się podpisać ten dokument, proszę pamiętać, że jesteśmy tutaj klientami i możemy zapytać. Oczekujmy więc przede wszystkim przejrzystości w naszych umowach – wolnej od wszelkich niejasności i luk prawnych, które mogłyby zostać wykorzystane przeciwko nam. Często firmy wynajmujące próbują umownie zrzucić na nas odpowiedzialność za samochód – nie zgadzamy się.

Warto też przyjrzeć się relacji ceny do czasu najmu – w większości firm panuje zasada, że ​​im dłużej jeździmy danym samochodem, tym mniej płacimy (oczywiście na zasadzie doby). W umowie często jest mowa o zwrocie samochodu z pełnym bakiem. Wysiadając z taksówki, zwróć uwagę, czy zatankowałeś również paliwo.

Jest jeszcze jedna rzecz, o której powinniśmy pamiętać: Za zwrot samochodu w złym stanie mogą zostać nałożone kary. Zacznijmy od tego, co firma sprawdza po zwróceniu — wiadomo, że niektóre części wewnątrz samochodu ulegają automatycznej awarii bez większej interwencji z naszej strony. Czy to oznacza, że ​​zapłacimy za to karę? No niekoniecznie, jeśli podpiszemy odpowiednie umowy. Dlatego tak ważny jest ten ostatni proces przed wejściem do auta.

Wnioski

Decydując się na skorzystanie z wypożyczalni samochodów musimy pamiętać, że musimy spełnić podstawowe wymagania firmy oferującej tę usługę. Wśród nich zawsze znajdziesz konieczność okazania prawa jazdy, a także okazania dowodu osobistego (zwykle nie idą one w parze, ten ostatni jest wymagany do samego podpisania umowy). Wszystko jednak zależy od regulaminu danej wypożyczalni samochodów – niektóre z nich wymagają przynajmniej zaświadczenia o niekaralności (co brzmi logicznie – w końcu wypożyczany przez nas sprzęt można łatwo ukraść). Wystarczy jednak przyjrzeć się bliżej ofercie firmy i umowie, którą podpiszemy, jeśli spełnimy te wymagania. Pamiętaj, aby robić to „na zimno”, a nie w pośpiechu.

Filtry dla przemysłu Previous post Filtry dla przemysłu
Obóz jeździecki Next post Obóz jeździecki