Meble ogrodowe

Meble ogrodowe

Zbliża się sezon letni, co oznacza, że nadszedł czas, aby zacząć urządzać taras, altanę oraz ogród. Może być przytulnie nie tylko w domu, ale również na działce. Jeśli martwisz się o wybór mebli ogrodowych poniższe informacje mogą okazać się bardzo pomocne. Najczęściej kupowane są meble ogrodowe z tworzywa sztucznego, rattanu naturalnego lub sztucznego, wikliny oraz drewna. Rzadziej meble z kutego żelaza i z betonu. Ale oprócz podstawowych elementów zestawów ogrodowych są inne komfortowe elementy takie jak: hamaki, huśtawki i leżaki.

Drewniane meble ogrodowe

Ze względu na różnorodność naturalnych odcieni i wykończeń meble z drewna wpasowują się w każdy styl. Przytulna drewniana altana to marzenie wielu miłośników wypoczynku na łonie natury.

Meble ogrodowe drewniane – plusy i minusy

  • Plusy: atrakcyjność wizualna i naturalne materiały. Ponadto gustownie dobrane meble ogrodowe drewniane doskonale wpasują się w wystrój krajobrazu i będą zachwycać przez wiele lat, ponieważ drewno to mocny i trwały materiał, który w razie potrzeby można naprawić.
  • Minusy: główną wadą konstrukcji drewnianych jest uzależnienie od warunków pogodowych i zagrożenia pożarowego. Powłoka ze specjalnymi związkami i lakierami chroni przed ekstremalnymi temperaturami i wilgocią. Jednak w okresie jesienno-zimowym takie meble zaleca się czyścić i przechowywać w pomieszczeniach o stosunkowo stałej wilgotności.

Betonowe i kamienne meble ogrodowe

Meble ogrodowe betonowe i kamienne są niezwykle trwałe i praktyczne, odporne na deszcz i słońce, ale z jakiegoś powodu nie są szczególnie popularne. Takie przedmioty są ciężkie i monolityczne. Przenoszenie ich jest bardzo trudne. Ponadto nie będą pasować do każdego ogrodu. Potrzebujesz dużej powierzchni i pięknych elementów dekoracyjnych, które można łączyć z meblami.

Cena mebli kamiennych jest wysoka. Ale materiał podkreśla przyjazność dla środowiska i organicznie staje się elementem natury. Możesz wybrać dowolny wygląd produktów. Jednak szorstki kamień o niejednolitej powierzchni wygląda piękniej. Otrzymasz świetne ławki i stół. Tylko powinny być połączone z drewnem.

Wiszące hamaki do ogrodu

Będziesz zaskoczony, ale hamaki, te symbole prawdziwego letniego wypoczynku, to także meble ogrodowe. W porównaniu z innymi meblami ogrodowymi hamak prawdopodobnie będzie kosztował najmniej. Konstrukcja hamaka jest prosta: tkanina, listwy, mocowania i liny.

Główne różnice między hamakami tkwią w materiale:

  • Siatka z dużymi komórkami. Ta opcja jest najtańsza. Wytrzymuje ciężar do 100 kg. Ale dla wygodnej rozrywki musisz położyć cienki miękki materac. W przeciwnym razie liny wbiją się w skórę.
  • Materiał jednolity. Najlepsza okazała się bawełna: jest gęsta, miękka, wytrzymuje ciężar do 160 kg, ale nie jest odporna na jasne światło słoneczne, wilgoć i pleśń. Z tego powodu bawełniany hamak wiesza się tylko w cieniu i zdejmuje przed deszczem. Rozważ inną wersję materiału np. konopie. Hamaki z niej są trwalsze, choć mniej przyjemne dla ciała. Istnieją również hamaki poliestrowe. Nie boją się wody, są dość trwałe i mają piękne kolory.
  • Hamak wiklinowy to klasyk. Jest bardzo wygodny. Często są wykonany z naturalnego rattanu. Produkty mogą wytrzymać ciężar do 130 kg.

Teraz dostępne są hamaki i fotele hamakowe o najbardziej niesamowitych wzorach:

  • Prostokątny hamak po obu stronach montowany jest na sznurku, który jest zamocowany na stabilnej podstawie. Dzięki naprężeniu płótna można regulować szerokość hamaka. Aby zachować prostokątny kształt, krawędzie podstawy są wzmocnione drewnianą lub metalową deską. Na dobrze rozciągniętej podstawie może siedzieć dwoje lub troje dzieci. Mocno zwisająca tkanina stworzy wrażenie bujanego fotela.
  • Workowaty hamak ma wejście z boku i sprawia, że czujesz się jak w kokonie. Jeśli na sznurku jest sprężyna, możesz poruszać się nie tylko z boku na bok, ale także w górę i w dół. Taki hamak można zamocować na podstawie do wiszącego krzesła lub zawiesić na śrubie kotwiącej z sufitu lub dachu altany.

Inny rodzaj mebli ogrodowych wiszących – huśtawka

Bujanie się na huśtawce stymuluje ciało modzelowate, które łączy obie półkule mózgu. Dobry kontakt między półkulami sprawia, że wszystkie procesy mózgowe przebiegają płynnie i spokojnie. Nic dziwnego, że dzieci uwielbiają huśtać się na huśtawce – to je uspokaja.

Strukturalnie huśtawki ogrodowe dzielą się na:

  • Ławka – przeznaczona dla dwóch lub trzech osób. Płaskie siedzisko w niektórych modelach rozkłada się w miejsce do spania. Trwała konstrukcja może wytrzymać ponad 200 kg.
  • Kulisty – to samo krzesło, przypominające kokon i przeznaczone dla jednej osoby dorosłej. Do instalacji wymagany jest jeden punkt.

Huśtawka może być podparta nogami lub łukami. Wersja z nogami musi być zamontowana na płaskiej, solidnej powierzchni, aby podczas huśtania konstrukcja nie przekrzywiała się i nie przewracała. Podpory wykonane z metalowych łuków są bardziej niezawodne w użyciu zarówno na płaskich, jak i miękkich powierzchniach. Podstawą siedzenia jest integralna tkanina, potrzebuje niezawodnej ochrony przed zamoczeniem. Rama siedziska może być spawaną metalową konstrukcją, drewnianą podstawą lub plecioną siatką. W takim przypadku będziesz potrzebować miękkiej podkładki do siedzenia.

Leżaki to także meble ogrodowe

Meble ogrodoweSzezlong obejmuje pozycję półleżącą. Główną różnicą pomiędzy nim a leżakiem na plażę jest możliwość zmiany wysokości oparcia. Znany model z niskimi nogami można zastąpić zwykłym krzesłem z podnóżkiem z regulacją wysokości. Konstrukcyjnie leżak może być monolityczny lub składany z dodatkiem podłokietników i osłony przeciwsłonecznej. Może to być plastik, drewno, wiklina i tkanina na metalowej ramie. Modele plastikowe są najbardziej poszukiwane ze względu na ich lekkość i odporność na zmiany pogodowe.

Jak działa skup samochodów w lombardzie? Previous post Jak działa skup samochodów w lombardzie?
Czarna tapeta Next post Czarna tapeta